SUPER PENTHOUSE NE SHITJE, LIQENI I THATE.

 • €775,000
Liqeni i Thatë, Tiranë
Për Shitje Tërhequr

SUPER PENTHOUSE NE SHITJE, LIQENI I THATE.

Liqeni i Thatë, Tiranë
 • €775,000

Vështrim i përgjithshëm

 • 2
 • Dhoma
 • 4
 • Tualete
 • 300
 • Sipërfaqe ㎡
 • 4
 • Garazhe
 • P33140
 • ID Prones

Përshkrim

Shesim super Penthouse tek Rruga Peti zona e Liqenit te Thate.

Prona ka siperfaqje 212 m2 siperfaqe e brendshme,  verande 75.5m2 dhe 14 m2 te perbashketa. Ne cmim perfshihen edhe 4 poste parkimi me siperfaqe 90 m2.

Organizohet ne dy zona, perkatesisht kati i pare ku ndodhen salloni i ndenjes i bollshem, tualet dite dhe dhomat e gjumit me tualetet perkatese, kati i dyte me nje sip 16m2 i cili sherben si kinema.

Ambjenti i dites eshte projektuar ne koncept openspace me ne qender nje oxhak te hapur 4m i lartë i cili ndan dhomen e ndenjes me ambjentin e gatimit. Dhoma e ndenjes e mobiluar nga firmat me te njohura te huaja ku mund te permendim kendin “ROCHE BOBOIS” e pajisur me sistemin audio “Think simple”, sistemin elektrik i cili menaxhohet nga “advanced domotic”, ofron nje pamje unike panoramike te qytetit te Tiranës, liqenit, parkut dhe malit te Dajtit. Kuzhina moderne me elektroshtepiake nga “GAGGENAU” me ishullin me një seksion travertino rrëshqitëse qe shërben si tavolinë kur hapet ose si mbulesë për pajisjet e gatimit kur mbyllet.
Prona ka 2 dhoma gjumi. Dhoma matrimoniale me sip 30m2 me garderobe, zone make up, tualet dhe dush. Brenda dhomes gjithashtu kemi një Spa me mozaikë të punuar me dorë dhe vaskë hidromasazhi, lavamanë korian nga ‘TEUCO” dhe rubineta inox nga “ANTONIO LUPI”. Sauna me gurë të nxehtë nga “HIRIDUS”. Dhoma e gjumit e miqve e mobiluar me “ROCHE BOBOIS” gjithashtu me dush dhe një tualet mozaik të punuar nga Mjeshtri Saimir Strati. Secila dhome ka dalje ne verandat perkatese.

Pjesa e sipërme sherben si kinema me TV SONY 60 inch, sistem audio teatrore Bose dhe një kend “ROCHE BOBOIS”, tavani eshte xham qe mbulohet me tende me telekomandë.

Prona ka 3 veranda me pedane me dru teak, te treja me pamje fantastike.

Super investim ne izolimin termik dhe akustik.
Ekziston mundësia për të ndërtuar një ashensor të drejtpërdrejtë nga nëntoka nga pjesa e jashtme e ndërtesës.

Per me shume na kontaktoni.

Informacion Kontakti

Shiko Listimet

Pyesni për këtë pronë

(Required)

Listime të ngjashme

Compare listings

Compare
Kujtim Selfo
 • Kujtim Selfo